Historia w najlepszym wydaniu

HISTORIA W NAJLEPSZYM WYDANIU | RABATY D0 70% | 18-21 MARCA | DARMOWA PRZESYŁKA OD 250 ZŁ

Wygląd produktu

Outremer – ziemia za morzem w roku 1147. Królestwo Jerozolimskie wyprzedzające swoją epokę. Kraina ludzi wolnych, nieznająca ciemiężenia chłopów, pańszczyzny ani podatków nakładanych kaprysem feudała, w której chrześcijańska większość nie prześladuje muzułmanów, Samarytan ani Żydów. Państwo, którego praworządność budzi zazdrość sąsiednich ludów. Królestwo, w którym kobiety cieszą się prawami i swobodą nieznaną w Europie. Kraj witający każdego przybysza i dający nadzieję na nowe życie.
Czy takie królestwo może przetrwać? Tolerancyjny islam odchodzi właśnie w niepamięć. W jego świecie władzę przejmują groźni i fanatyczni Seldżucy, dla których religia jest tylko pretekstem do podbojów i grabieży.
Czy miecze templariuszy i joannitów podtrzymają sklepienie zagrożonego gmachu Outremer? Na dodatek rozdartego rodzinnymi konfliktami o władzę.
Czy nadciągający z Europy krzyżowcy przyniosą ziemi za morzem więcej szkody niż pożytku?
W szeregach amii krzyżowej podążają polscy książęta Henryk Sandomierski i Bolesław Wysoki, których krucjata zderzy z wielką polityką i wojną. Wystawi na próbę ich wiarę i przyjaźń, jednemu przynosząc zakazaną miłość, drugiemu otwierając karierę na cesarskim dworze. I odmieni każdego z nich.